» » Масленица Украина — Масляна в 2020 році — Коли дата? Сценарій?

МАСЛЕНИЦА в 20220 году

 

Якого числа Масляна в 2020 році

Мабуть, самий веселе народне свято — це Маляна (Масленица). Її чекають від малого до великого, адже в ту тиждень, на якій гуляють Масляну, дозволено їсти все, веселитися і гуляти скільки душі завгодно. Даний матеріал допоможе вам розібратися в тонкощах святкування Масляної, ви дізнаєтеся які традиції і обряди існують донині, а також якого числа настане Масляна в 2020 році.

 

Коли Масляна в 2020 році: дата

✳️ Масляна (Масленица) має перехідний характер, тобто у неї немає фіксованої дати початку і закінчення.Перший і останній день Масляної обчислюється щодо свята Пасхи, а точніше за 56 днів до її настання. Таким чином, в 2020 році Масляна триватиме з 10 по 17 лютого відповідно.

У 2020 рік дата Масляної очікується з 10 по 17 лютого.

Язичницькі традиції свята Масляна 2020 року в Україні

Для наших предків також існував свято, яке вони очікували після закінчення зимового сезону. Був він присвячений зміні пір року та обігу природи до теплого весняного періоду. Слов'яни відзначали цієї пори цей день весело і шумно: влаштовували народні гуляння, готували, каталися на санях, майстрували опудало — Масляну, яку після спалювали.

Більшість слов'янських традицій перекочувало в православний світ, чому так багато обрядів, які проводять і по сей день на масляного тижня, збігаються з тими, які проводили наші предки в цей період.

Обряди на Масляну (Масленицу) В один з олійних днів усі мешканці села збиралися для того, щоб зробити жіноче і чоловіче опудало, що втілюють божества. Малося на увазі, що таким чином духи знаходили майже тілесну форму, тому впливати на них заради хорошого врожаю (а саме на це було звернуто більшу кількість обрядів) було легше (також буде масляна в 2020 році).

Опудала встановлювалися на найвищому пагорбі, звідки були помітні всім проживають в селі людям. В останній день Масляної, опудала спалювали, а попіл розвіювали над полями, бажаючи удобрити грунт (символічно, звичайно) і закликати початок весняного сезону Масляна в 2020 році.

Люди святкують звичаї на масляну в 2018 році

У наш час прийнято майструвати лише жіноче опудало, яке і стало носити однойменну назву зі святом — Масляна (Масленица).

Головний символ Масляної в 2020 році  млинці

Всі ми знаємо про те, що на масляного тижня обов'язково печуть млинці. Рецептів для цього дії було придумано безліч, чому люди різного віку так полюбили цей звичай і не відрікаються від нього ось уже кілька сотень років.

Млинці в тарілках на столі

Багато хто вважає, що млинці за формою нагадують сонце, тому їх і почали пекти на цей радісний і веселе свято. Однак деякі історики дотримуються і іншої теорії: на їхню думку, млинці у древніх слов'ян були поминальним блюдом. Вважалося, що найвірніший спосіб вплинути на врожайність земель це звернутися за допомогою до тих, хто безпосередньо знаходиться під землею, тобто до померлих предків. На Масляну обов'язково ходили на кладовище і залишали на могилі померлого родича кілька млинців.

Історія свята Масляна (Масленица)

До хрещення Русі свято Масляної (Масляница) відзначали 7 днів перед днем ​​Весняного Рівнодення і тиждень після. Люди вірили, що влаштовуючи млинцеві бенкету, вони сприяють тому, що весна швидше прокидається від сну, а в організмі відбувається перебудова гормональної системи і підготовка до активного життя. Масленица Украина

Християнська церква вирішила залишити це свято, щоб не вступати в суперечки з російськими традиціями, але трохи пересунула його. Таким чином, Масляна який суперечить Великого Посту і святкується всього один тиждень. Масленица Украина

Масляна (Масленица) — це яскраве веселе торжество, яке покликане проганяти зиму і зазивати весну, що будить природу і сонячне тепло. Люди з давніх часів порівнювали весну з новим життям, прославляли Сонце, яке давало настрій і щастя всього живого. Саме на честь сонця господині пекли солодкі коржі, а пізніше з заквашенного тесту навчилися робити млинці. Масленица Украина

Ця страва наші предки встановили своєрідним символом Сонця, адже вони такі ж круглі, жовті, теплі. Коли вони куштували ароматні страви, то вірили, що з'їдають частинку тепла і могутності цієї яскравої планети.

Основні правила Масляної в 2020 році — Cценарій свята

 

З величезної кількості вимог, яких необхідно дотримуватися на Масляну, хочеться виділити тільки основні:

  1. По-перше, протягом семи днів не можна їсти м'ясну їжу. Дозволяється лише молочні продукти і риба. Головні страви тижні — млинці з різними начинками. Їх печуть щодня, починаючи з понеділка і по воскресіння.
  2. По-друге, є потрібно стільки, скільки хочеться, тому що їжа в ці дні є особливою формою життя. У народі навіть ходили приказки "Їсти потрібно стільки, скільки собака раз хвостом махне". На свято було прийнято ходити в гості, а також запрошувати до себе, вшановуючи друзів смачними млинцями та іншими частуваннями.
  3. По-третє, на Масляну прийнято влаштовувати гуляння і брати в них активну участь. Зараз в містах на великих площах влаштовують концерти з піснями і танцями, різними конкурсами та хороводами.

Масляна в Україні традиції та обряди свята на тиждень в 2020 році

Здавна прийнято було відзначати кожен день Сирного тижні по-різному:

Понеділок — "Зустріч"

Перший день масляної (Маслениці). Рано вранці, свекруха зі свекром збирали невістку і відправляли її до батьків, а ввечері самі приходили в гості до сватів. За вечерею обговорювали різні конкурси, де буде проводитися свято. До цього дня на площі вже встановлювалися гойдалки, гірки та балагани.

Господині з понеділка починали пекти млинці. Перший млинець прийнято було віддавати бідним, щоб ті пом'янули померлих родичів. Саме в понеділок у селах і селах встановлювали опудало Масляної (Масленицы), яке вбирали в різний ганчір'я.

Вівторок — "Загравання"

З настанням вівторка молоді люди починали влаштовувати катання на санях, з гірки та інші веселі забави. Той, хто ставав переможцем в тому чи іншій грі, пригощався смачними млинцями з різною начинкою. У цей день влаштовувалися численні оглядини наречених, адже всі масляні обряди — це своєрідна підготовка до заручини, щоб після Пасхи і Червоної гірки зіграти весілля.

Середа — "Ласуни"

Про цей день добре розповість приказка: "Що є в печі, то все на стіл мечи!". Звичайно, коронна страва будь-якого столу — млинці. У середу ходили до тещі в гості, прихопивши якесь смачне частування.

Четвер — "Широкий розгуляй"

Всі дні до четверга, вважалися не такими значущими. Але з приходом цього дня народ переставав працювати і повністю віддавався в руки веселощам. Люди грали в ігри, водили хороводи, влаштовували кулачні бої, а також лазили по височенному стовпа.

П'ятниця — "Тещині вечірки"

Безліч олійних обрядів в цей день знаходили своє застосування в прискоренні одруження між молодими людьми. Тещі приходили в гості до зятів на млинці. Існував звичай, коли теща напередодні надсилала в будинок зятя все необхідне для млинців: сковорідки, ополоник, а тесть — борошно та олію. Якщо зять нехтував цим звичаєм, він сильно засмучувала батьків дружини, та й інших родичів.

Субота — "посиденьки зовиці"

Невістки мали покликати в гості до себе зовиць (сестру чоловіка). Обов'язково слід подарувати якийсь презент родичці. Крім таких вечорів прийнято було просто приходити в гості до друзів і знайомих, щоб поласувати смачною їжею.

Ще в суботу проводився "целовник" — всі молоді брали участь в обряді вшанування. Заручені молоді люди піднімалися на велику гору для катання, повинні були поклонитися, поцілуватися і з'їхати на санях вниз. Під горою продовжували цілуватися під гучні крики натовпу.

Воскресіння — "Прощена неділя"

Масляна (Масленица) закінчується Прощеною неділею. Цей день в народі також називався "цілувальників" або "проводами". Закінчувалася тиждень обжерливості і гулянь. Всюди розпалювалися багаття, щоб розтопити лід і сніг, а також доходив черга і до опудала — його також спалювали. У цей день прийнято просити прощення у Господа і у рідних.

10 правил для смачних млинців на Масляну в 2020 році

 

Так як головним символом цього свята вважаються млинці, необхідно вміти готувати. Не просто приготувати млинці, а ще складніше зробити їх по-справжньому смачними, тонкими і ароматними. Існує кілька секретів, які обов'язково стануть в нагоді сучасним господиням:

  • Пекти млинці потрібно на товстих сковорідках, невеликого діаметру.
  • Тісто наливати на добре розігріту поверхню, попередньо змастивши її маслом або жиром.
  • Наливати тісто потрібно в центр сковороди, а потім, нахиляючи її, розподілити його по всій поверхні.
  • Млинці починають прилипати до сковорідки з кількох причин; якщо поверхня холодна; якщо поклали невелику кількість борошна; якщо борошно поганої якості.
  • Як тільки тісто на млинці добре підніметься потрібно додати збиті яєчні білки.
  • Змішувати білки з тестом потрібно рухами "від низу до верху" або "зверху вниз, інакше тісто" сяде ".
  • Якщо використовувати гречане борошно для млинців, але необхідно простежити, щоб вона була суха, просіяне і без затхлого запаху.
  • З появою на поверхні млинця бульбашок, його слід перевернути на іншу сторону.
  • Млинці смажити на сильному вогні.
  • Під час випікання, необхідно стежити, щоб млинець легко відокремлювався від сковороди.
  • Для цього можна використовувати спеціальну лопатку або виделку.

 

Рецепт млинців на Масляну (видео-рецепт)

Приємного апетиту на свято Масляна (Масленица) в 2021 році. Украина.

Категория: Полезные | Добавил: Nikolai-Popovich (04.03.2017) | Автор: Николай Попович
Просмотров: 5225 | Теги: МАСЛЯНА в 2018 році МАСЛЯНА | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
ComForm">
avatar